Zsigmond Barna Pál cikkében éles kritikát fogalmaz meg Brüsszel képmutatásával kapcsolatban, amely számos kérdést vet fel az uniós politikai döntéshozatal átláthatóságával és hitelességével kapcsolatban. Az írás provokatív nézőpontokat kínál, bemutatva, h


Trump hivatalba lépésével a Soros-hálózat fokozatosan visszaszorul Washingtonban, azonban Brüsszelben továbbra is ők és az általuk támogatott Soros-ügynökök irányítanak. Jelenleg Európában próbálnak újra megerősíteni hatalmukon, ezért fokozzák a nyomást Orbán Viktor és a nemzeti kormány ellen. A nemzeti szuverenitás feladására kész új brüsszeli bábok felemelése, valamint a jogállamisági eljárás újbóli aktiválása is ennek a nyomásgyakorlásnak a része.

Januárban elfogadtam az Európai Parlament Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) meghívását, hogy eszmecserét folytassak a magyar jogállamisági helyzetről a szakbizottság ülésén. Valós megállapítások és érdemi diskurzus helyett azonban ismét politikailag motivált vádaskodás zajlott Magyarország ellen.

Pontosan úgy éreztem magam, mint A tanú című magyar klasszikusban; az ítélet itt is az aktatáskában lapult. A meghallgatás egy színjáték volt, amelyet a brüsszeli balliberális elit előre kitervelt.

A szakbizottság ülésén önjelölt Magyarország-szakértők próbálták meg világossá tenni számunkra a hazai jogállamiság helyzetét, miközben láthatóan figyelmen kívül hagyták a saját országukban dúló korrupciós botrányokat. Ahelyett, hogy először a saját portájukat takarították volna, valótlan vádakkal árasztották el hazánkat, ismételve a már jól ismert, ámde fárasztó kliséket.

Krzysztof Smiszek, a lengyel szocialista politikai színtér képviselője, bírálta hazánkat amiatt, hogy miért "üldöztük" el a Közép-európai Egyetemet (CEU). Azonban érdemes megjegyezni, hogy az egyetem hivatalos információi szerint továbbra is aktívan folytat oktatási tevékenységet Budapesten. Ezzel párhuzamosan Tineke Strik, a holland zöldpárt politikusa, általános kritikát fogalmazott meg Magyarország jogállamisági helyzetével kapcsolatban, és arra szólította fel az Európai Bizottságot, hogy lépjen fel még határozottabban hazánkkal szemben. Érdekes, hogy a képviselő asszony talán elfelejtette, hogy nemrégiben Amszterdamban, egy futballmérkőzés után, több száz zsidó polgárt ért antiszemita támadás hazájában. Ráadásul jogállamisági és korrupciós kérdésekben éppen Didier Reynders, az Európai Bizottság korábbi igazságügyi biztosának kellett volna egyeztetnünk, akivel szemben a mandátuma lejárta utáni napon indult eljárás korrupció gyanúja miatt.

Related posts