Terrorelhárító egységek keresték fel a belga nacionalista vezetőt, miután hazatért a szentpétervári konferenciáról.


Brüsszelben a különleges egységek razziát tartottak Hervé Van Laethem, a NATION nevű belga nacionalista párt volt vezetőjének otthonában. Az akció során alaposan átvizsgálták a lakást, és a férfit őrizetbe vették. Hosszas kihallgatás után végül vádemelés nélkül szabadon engedték, de telefonját és laptopját lefoglalták a nyomozás érdekében.

Szabad - szocialista - nemzeti (kép. Nation.be) A belgák közleményéből kiderül, hogy eléggé zavaros, izzadságszagú volt a terrorelhárítók indoka az akcióra. Állítólag néhány fiatal tett közzé jogellenes bejegyzéseket a közösségi médiában, de arról nem tud a párt sem, hogy mivel vádolják őket, mit írtak, kik voltak, valószínűleg nem is voltak a szervezet tagjai. A NATION szerint az akció mögött valószínűleg az áll, hogy delegációjuk, köztük Hervé Van Laethem részt vett szeptemberben a Szentpéterváron életre hívott Nemzetközi Szuverenista Liga megalakításában.

Hervé Van Laethem a szentpétervári konferencia résztvevőjeként (fotó: Nation.be)

A francia nacionalisták és a görög Arany Hajnal képviselői Szentpéterváron gyűltek össze, hogy közösen megvitassák aktuális politikai helyzetüket. A Nation.be honlapján megjelent információk szerint azt gyanítják, hogy ez az esemény csupán ürügy lehet a NATION radikális szervezetként való betiltásának előkészítésére. Eddig a betiltandó szervezetek listáján főként palesztinbarát (mint például a Samdoun) és szélsőbaloldali csoportok (mint a Code Red) szerepeltek. A hírek szerint a ZOG most fontolgatja, hogy egy nacionalista mozgalmat is felvenne erre a listára, talán azért, hogy még inkább hangsúlyozza a politikai spektrum szélsőségeit. Az esemény során a volt elnökhöz intézett kérdésekből az derült ki, hogy a NATION felelősségét firtatják néhány fiatal cselekedetei miatt, akik noha nem állnak közvetlen kapcsolatban a szervezettel, mégis vitatható kijelentéseket tettek. A szentpétervári kezdeményezéshez a belga képviselőkön kívül más csoportok is csatlakoztak, beleértve a szervező Cárgrádot és Kétfejű Sast.

A francia nacionalisták, vagyis a "Les Nationalistes" mozgalma, a nemzeti identitás, a kulturális örökség és a szuverenitás védelmét tűzte ki célul. E mozgalom hívei gyakran hangsúlyozzák a francia hagyományok és értékek megőrzését, valamint a globális hatásokkal szembeni ellenállást. A nacionalizmus Franciaországban különböző politikai áramlatokban és ideológiákban ölt testet, és a társadalmi diskurzusban is jelentős szerepet játszik. Az ilyen irányzatok a nemzeti büszkeség, a közösségi érzés és a történelmi örökség megerősítésére törekednek, miközben gyakran vitákat generálnak a bevándorlás, a globalizáció és a nemzetközi kapcsolatok kérdéseiben.

- HVIM

- Ifjúsági Front/Arany Hajnal (Görögország)

A Democracia Nacional (DN) egy spanyol politikai párt, amelyet 1995-ben alapítottak. A párt főként nacionalista és jobboldali eszméket képvisel, célja Spanyolország nemzeti identitásának megőrzése és védelme. A DN hívei gyakran hangsúlyozzák a hagyományos értékeket, a spanyol kultúra és nyelv fontosságát, valamint a migrációval kapcsolatos szigorúbb intézkedések szükségességét. A párt tevékenysége és politikai állásfoglalásai sok vitát generálnak az országban, különösen a nacionalizmus és a multikulturalizmus kérdéseiben.

A La Falange egy politikai mozgalom Spanyolországban, mely a fasiszta eszmékhez köthető. Az 1930-as években alakult, és a spanyol polgárháború alatt jelentős szerepet játszott. A mozgalom alapítója, José Antonio Primo de Rivera, a nacionalizmus és a katolicizmus értékeire építette a szervezet ideológiáját. A La Falange célja a spanyol társadalom egységesítése volt, és bár a Franco-rezsim alatt befolyásos lett, a demokrácia visszaállítása után a mozgalom népszerűsége csökkent. Ma a La Falange néhány kisebb csoport formájában létezik, de politikai hatása már nem hasonlítható a múltbeli befolyásához.

A Srbska Akcija egy radikális politikai mozgalom Szerbiában, amely a nacionalizmusra és a hagyományos értékekre helyezi a hangsúlyt. Tagjai gyakran küzdenek az ország függetlenségéért és szuverenitásáért, miközben a társadalmi és kulturális identitás megőrzésére is fókuszálnak. A mozgalom célja, hogy felhívja a figyelmet a helyi problémákra, és aktívan részt vegyen a politikai élet alakításában. Az ideológiai háttér mellett fontos számukra a közösségi összetartás és a hazafias értékek népszerűsítése is.

A La Rete dei Patrioti egy olasz szervezet, amely a hazafias értékek és az ország védelmének népszerűsítésére összpontosít. Célja, hogy összefogja azokat az embereket, akik elkötelezettek Olaszország kultúrája, hagyományai és szuverenitása iránt. A szervezet különféle eseményeket, rendezvényeket és kampányokat szervez, hogy felhívja a figyelmet a nemzeti identitás fontosságára, valamint a társadalmi és politikai kihívásokra, amelyekkel az ország szembenéz. A La Rete dei Patrioti közösségi platformot biztosít a résztvevők számára, ahol megoszthatják véleményüket, tapasztalataikat és ötleteiket a hazafias értékek előmozdítása érdekében.

- Asociación Cultural Málaga 1487 (Spanyolország)

A Forza Nuova egy olasz politikai mozgalom, amely a nacionalizmus és a konzervatív értékek mellett áll ki. Célja, hogy Olaszország hagyományait és identitását megőrizze, miközben ellenzi a globalizációt és a bevándorlást. A mozgalom tagjai gyakran hangsúlyozzák a nemzeti büszkeséget és a társadalmi rend fontosságát, amelyet a hagyományos családi értékek védelme érdekében valósítanak meg. A Forza Nuova különböző politikai eseményeken és demonstrációkon aktívan részt vesz, hogy kifejezze álláspontját és elérje céljait.

Az UNR (Universidad Nacional de Rosario) Mexikóban egy egyedülálló intézmény, amely különösen a tudományos és kulturális kapcsolatokra helyezi a hangsúlyt. Az egyetem célja, hogy támogassa a diákok fejlődését a nemzetközi színtéren, ösztönözve a kreatív gondolkodást és az innovációt. Az UNR programjai között szerepelnek olyan szakok, amelyek a helyi és globális kihívásokra egyaránt választ keresnek, így a hallgatók nemcsak elméleti tudást, hanem gyakorlati tapasztalatokat is szereznek. A campus barátságos légkörével és sokszínű közösségével ideális helyszín a fejlődésre és a tudományos együttműködésekre.

- Resistência Nova (Brazília)

A Bittereinders (Dél-Afrika - búrok) egy olyan kifejezés, amely a dél-afrikai búrok (vagy afrikanerek) történelmét és kultúráját idézi fel. A "Bittereinder" szó jelentése "keserű vég" vagy "keserű harcos", és a búr háborúk idején, különösen a második búr háború alatt használták. Ezek a bátor és kitartó emberek a saját földjükért és szabadságukért harcoltak, miközben a brit gyarmatosítókkal szemben álltak. A Bittereinders a búrok azon csoportját jelölte, akik nem adták fel a harcot, még a legnehezebb körülmények között sem. A kifejezés ma már a búr identitás és a múlt iránti hűség szimbólumává vált, amely mélyen gyökerezik a dél-afrikai társadalom történetében. A Bittereinders öröksége iránti tisztelet nemcsak a búr közösség, hanem az egész Dél-Afrika számára fontos, hiszen a múlt eseményei a jelen társadalmi és politikai dinamizmusának alapját képezik. A búr kultúra gazdag hagyományokkal, zenével és művészettel rendelkezik, amelyek továbbra is élnek és formálják a mai Dél-Afrika arculatát.

- Asociación Cóndor (Argentína)

Európai, latin-amerikai és búr hazafiak szövetsége A belgák együttműködése a fent említett nacionalista csoportokkal nem újkeletű jelenség. Az APF (Alliance For Peace and Freedom) nevű szélsőjobboldali politikai szövetség keretein belül már régóta kapcsolatban állnak a francia nacionalistákkal, a görög Arany Hajnal tagjaival, az olasz Forza Nuova aktivistáival, valamint a spanyol falangistákkal és a Nemzeti Demokratákkal. Hervé Van Laethem, aki az APF igazgatótanácsának kincstárnoki posztját tölti be, szintén részt vesz ebben az együttműködésben. KG - Kuruc.info

Related posts