Új dimenzióba lépett a rákkezelés Magyarországon.
Megnyitotta kapuit Magyarország első onkológiai intervenciós részlege a Semmelweis Egyetemen. Az ünnepélyes átadón elhangzott, hogy a központban a hőalapú daganatkezelési módszerek széles spektrumát alkalmazzák, továbbá kiemelkedő szerepet fog betölteni az oktatásban és a kutatásban is.
A Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika legújabb Onko-intervenciós Részlegének megnyitásával egyedülálló lehetőségek nyílnak meg a daganatos betegek számára. Az országos centrumként működő intézmény a Baross utcában várja pácienseit, ahol a hővel végzett daganatroncsolás teljes spektrumát kínálják. A rádiófrekvenciás kezelésektől kezdve a mikrohullámú és krioablációs megoldásokig minden elérhető, biztosítva ezzel a modern onkológiai ellátás hatékony kiegészítő terápiáit. A Semmelweis Egyetem tájékoztatása szerint ez az új lehetőség jelentős lépést jelent a daganatos betegségek kezelésében.
A daganatos megbetegedések a második leggyakoribb haláloknak számítanak hazánkban, ezért kiemelten fontos, hogy az egyetemünkön az onkológiai ellátások körét bővítsük. Dr. Merkely Béla rektor kiemelte, hogy a klinikai portfóliónk fejlesztésével lehetőségünk nyílik arra, hogy a legújabb technológiákat elsőként itt alkalmazzuk, ahol a jövő orvosait képezzük.
A magyar orvostudomány történetében új fejezet kezdődik, hiszen mostantól a Semmelweis Egyetemen megnyithatjuk az ország első onkológiai intervenciós részlegét. Ez a lépés nem csupán a betegek számára jelent korszakváltást, hanem a kutatás és a klinikai gyakorlat terén is új lehetőségeket teremt.
- fogalmazta meg dr. Deák Pál Ákos, a központ vezetője és az Intervenciós Radiológiai Tanszék tanszékvezető-helyettese.
A szakértő véleménye szerint a központ megnyitásával Magyarországon is hozzáférhetővé válnak a világ legfejlettebb intervenciós radiológiai és minimálisan invazív kezelési módszerei. Mivel az intézmény országos központként funkcionál, bármelyik hazai kórház onkoteamjei által ajánlott betegeket fogadnak. Az itt alkalmazott technikák, mint például a daganatos szövetek célzott roncsolása hő- vagy kémiai eljárásokkal, a tumorok vérellátásának elzárása, illetve a biopsziák precíz lebonyolítása, mind azzal a céllal jöttek létre, hogy javítsák a páciensek életminőségét.