Brüsszelben megalakult a háborúpárti koalíció, amelynek a Patrióták válaszul úgy döntöttek, hogy nem támogatják az Európai Bizottságot. - PestiSrácok


Brüsszelben megalakult a háborúpárti koalíció, amelyre a Patrióták válaszul bejelentették, hogy nem támogatják az Európai Bizottság megválasztását – tudósít a PestiSrácok.hu 2024. november 27-i cikkében.

Sokan már izgatottan várják, míg mások álmatlanul forgolódnak, mert január 20-án hivatalba lép Amerika régi-új elnöke, Donald Trump. Első intézkedéseként azt tűzte ki célul, hogy véget vet az orosz-ukrán konfliktusnak. Ezzel szemben Brüsszelben sokan aggodalommal szemlélik a helyzetet, hiszen a háború nem csupán emberi tragédiákat, hanem hatalmas anyagi érdekeltségeket is magával hoz, amelyek a politikai elit számára még az emberi életeknél is fontosabbak. Erre reagálva a baloldali S&D, a Renew, valamint az Európai Néppárt (EPP), amely a Tisza pártot is magába foglalja, összefogtak és létrehozták a Platform cooperation statement nevű dokumentumot. Ez a nyilatkozat éles ellentétben áll Trump elképzeléseivel. Az Európai Patrióták, köztük a Fidesz, válaszként bejelentették, hogy nem támogatják az Európai Bizottság felállását, mivel ez a paktumot létrehozó frakciók számára kulcsfontosságú lenne december 1-ig. Manfred Weber az Európai Parlamentben kifejtette, hogy "az EPP mindig is az első vonalban harcolt, akár Tusk mellett, Kaczyński ellen, akár Magyar Péter mellett, Orbán Viktor ellen." Az események tehát egyre feszültebbé válnak, és világossá válik, hogy a politikai játszmák nem csupán a hatalomról, hanem a politikai túlélésről is szólnak.

A demokrácia őrei sem kiköpni, sem lenyelni nem tudják Trump győzelmét viszont mindent megtesznek annak érdekében, hogy az új elnök dolgát megnehezítsék. Ennek eredményeként a két legnagyobb baloldali frakció az EP-ben arra szövetkezett, hogy ott gáncsolják a hamarosan felálló amerikai adminisztrációt, ahol csak tudják.

A Tisza Pártot is magába foglaló szövetség egy új megállapodást kötött, amelynek elnevezése "Platform Cooperation Statement". E paktumban határozottan kiálltak a háborús cselekmények folytatása mellett, elkötelezve magukat Ukrajna területi integritásának védelme és a harc anyagi támogatása mellett. Emellett a migrációs paktum végrehajtását is prioritásként kezelték, és rögzítették, hogy amennyiben bármely tagállam nem tartja be az általuk kívánt irányvonalat, a jogállamiságra hivatkozva intézkedéseket hozhatnak. A megállapodás célja továbbá új bevételi források bevezetésének sürgetése is.

A paktumot aláíró három frakció számára kiemelkedően fontos, hogy december elseje előtt felálljon az Ursula von der Leyen irányítása alatt működő Európai Bizottság. Ennek érdekében, bár kezdetben akadályozták Várhelyi Olivér bizottsági kinevezését, mostanra minden szükséges támogatást megadtak, hogy előre tudjanak lépni az ügyeikkel.

Nem is olyan váratlan, hogy ebben a helyzetben a DK éppúgy részt vesz a megállapodásban, mint a Tisza Párt. A paktumot valójában mindkét frakció képviselői kötötték meg.

Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője, keddi sajtótájékoztatóján Strasbourgban világított rá egy fontos kérdésre. Kiemelte, hogy Gyurcsány Ferenc és Magyar Péter szövetségéről van szó, akik már hosszú ideje a saját hazájuk ellen tevékenykednek, és úgy érzik, hogy kötelességük a néppárt politikai irányvonalához igazodni. Dömötör különösen figyelemre méltónak találta, hogy a paktumot a liberális és szocialista frakciók büszkén hirdették meg, míg az Európai Néppárt, valamint a Tisza Párt igyekezett "eltüntetni" a tájékoztatásról szóló híreket.

A politikai tájékozódás szövevényes útján a politikus hangsúlyozta, hogy a paktum aláírása egyértelműen hatással van a Patrióták döntésére is, amely a közelgő Európai Bizottság megalakulásának támogatását illeti. Legutóbbi fejlemények alapján azonban kiderült, hogy a Patrióták nem tervezik a bizottság megszavazását. Gál Kinga, az Európai Parlament képviselője nyilvánosságra hozta ezt a döntést, kiemelve, hogy...

Az uniós parlament Patrióták frakciója nem adja támogatását az új Európai Bizottságnak, amelyet Ursula von der Leyen irányít. Véleményük szerint ez a bizottság a stagnálást és a rejtett megállapodásokat szimbolizálja, valamint azokat a kedvezőtlen döntéseket tükrözi, amelyek az elmúlt öt év során Európát válságos helyzetbe sodorták.

Természetesen! Íme egy egyedi változat: Tükrözte:

Választóink, akik túlnyomó többségben egész Európában a változás mellett álltak ki, most szembesülnek azzal, hogy az új bizottság a megszokott keretek fenntartása mellett kötelezte el magát. Ez a helyzet különösen aggasztó, hiszen a néppárti és balliberális frakciók az Európai Parlamentben egy olyan megállapodást kötöttek, amely a stagnálást erősíti, nem pedig a kívánt átalakulást.

Forrás: Magyar Nemzet, MTI, fotó: MTI

Facebook hozzászólás

Kapcsolódó témák: - Brüsszeli paktum - Dömötör Csaba - Donald Trump - Gál Kinga - Magyar Péter - Patrióták - Tisza párt - Trump-ellenes szövetség - Vezető Ezek a kulcsszavak különböző politikai és társadalmi diskurzusokat idéznek elő, melyek a nemzetközi kapcsolatok és a belpolitika összefonódásáról tanúskodnak. A Brüsszeli paktum például a nemzetközi együttműködés kereteit jelöli, míg a politikai vezetők, mint Dömötör Csaba és Gál Kinga, a hazai politikai táj formálásában játszanak fontos szerepet. Donald Trump figurája pedig nemcsak az Egyesült Államok, hanem globális szinten is vitákat generál, hiszen a Trump-ellenes szövetségek és a patrióta mozgalmak összecsapása a politikai diskurzusok középpontjába került. A Tisza párt pedig új politikai irányvonalakat képvisel, figyelembe véve a hagyományos értékeket és a modern kihívásokat.

Related posts