Feltárult, hogy milyen mértékben növekednek a pedagógusok fizetései a következő évben.


A PSZ alelnöke szerint a pedagógusoknak járó iskolakezdési támogatás és a nem pedagógus végzettségű iskolai dolgozók bérrendezésének ügyében nem sikerült előre lépni.

A kormány 2025-re átlagosan 21,2 százalékos béremelést tervez a pedagógusok számára – tájékoztatták a pedagógus szakszervezetek képviselői szerdán, miután találkoztak Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral a Belügyminisztériumban.

A gyakornokok illetményének alsó határa

A jelenlegi bruttó összeg 528,8 ezer forintról 640,9 ezer forintra emelkedik.

a Pedagógus I. besorolásúaké bruttó 538 ezer forintról 653,1 ezer forintra,

A Pedagógus II. kategóriába tartozó bér, amely jelenleg bruttó 555 ezer forint, 660,4 ezer forintra emelkedik.

A mesterpedagógusok jövedelme a jövőben bruttó 716,9 ezer forintra emelkedik, ami jelentős növekedést jelent a jelenlegi 630 ezer forinthoz képest.

A kutatótanárok javadalmazása mostantól bruttó 840 ezer forintra emelkedik, ami a korábbi 750 ezer forintos összeget váltja fel.

Mindez elegendőnek bizonyul ahhoz, hogy a pedagógusok átlagjövedelme elérje a diplomások átlagos bérszintjének 80%-át. Ez az elvárás az Európai Bizottság részéről érkezett, és célja, hogy Magyarország sikeresen hozzáférhessen az EU-s támogatásokhoz, amelyek részben uniós forrásokból valósítanák meg a tervezett béremelést. Az érdekvédelmi szervezetek tájékoztatása szerint

A kormány tervei között szerepel, hogy jogszabályban rögzíti a bérek értékállóságának biztosítását egészen 2031-ig.

A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke, Gosztonyi Gábor, nyilatkozott lapunknak, és elmondta, hogy az emelés mértéke némileg meghaladja a korábban közölt adatokat. Megjegyezte továbbá, hogy...

Sajnos a pedagógusok által igényelhető iskolakezdési támogatás, valamint a nem pedagógus végzettségű iskolai munkatársak bérrendezésének kérdésében nem tudtunk előrelépni.

Megírtuk: tanévkezdéskor számos tanár igényelt iskolakezdési támogatást a tankerületi központoknál. Ezt a tanköteles korú gyermekeket nevelők igényelhetik béren kívüli juttatásként, a bruttó 120 ezer forintos összeget tankönyvekre, tanszerekre, ruházatra lehet költeni. A tankerületek azonban elutasították a kérelmeket költségvetési források hiánya miatt. A nevelést-oktatást közvetlenül segítők (NOKS), mint az iskolatitkárok, rendszergazdák, továbbra is a garantált bérminimumot kapják, ami jövőre bruttó 348,8 ezer forint lesz.

A BM szinte minden szakmai ajánlást elvetett a tankönyvhasználat szigorításáról szóló törvénytervezet egyeztetése során. Érdekes módon, a diákok vallását is rögzíthetik a KRÉTA rendszerben, és van olyan iskola, ahol a vezetőség már utasítást is adott erre vonatkozóan. Eddig összesen 64 ezer tanár teljesítette a követelményeket a NAT-vizsgán, míg 246 tanár nem sikerült átlépnie a szükséges szintet.

Related posts