Újabb szomorú esemény történt a gárdonyi vasúti vonalon – ismét egy életet követelt a tragédia. A halálos balesetek sajnos már nem számítanak ritkaságnak, és felvetik a kérdést: vajon miért olyan gyakoriak ezek a gázolások?

Július 15-én este Gárdonyban tragikus vasúti baleset borzolta a kedélyeket: egy 56 éves férfi életét vesztette, miután a Déli pályaudvarról Székesfehérvárra tartó vonat elgázolta. Az utasok, valamint az ott élők véleménye alapján ez már nem az első ilyen eset a környéken, és sokan attól félnek, hogy sajnos nem is az utolsó lesz.
Tragikus baleset történt július 15-én este, amikor a Budapest Déli pályaudvarról 19:10-kor induló Z30-as vonat (4528-as számú járat) Gárdony felé haladva elgázolt egy férfit, aki a sínekre lépett. A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság megerősítette a feol.hu-nak, hogy az áldozat egy 56 éves férfi volt, aki a helyszínen életét vesztette. A baleset körülményeit a hatóságok közigazgatási eljárás keretében vizsgálják.
Gázolás: sajnos nem egyedülálló esemény a tegnapi tragédia.
A MÁV hivatalos tájékoztatása alapján a baleset kivizsgálása miatt Gárdony állomáson a vonatforgalom jelentős korlátozásokkal zajlott, és a szokásos vágányhasználat helyett eltérő útvonalakon közlekedtek a járatok. Az érintett utasokat egy másik vonatra irányították át, hogy minimalizálják a kellemetlenségeket.
A tragédia sajnos nem egyedi eset. A MÁV közösségi oldalán megjelenő hozzászólások szerint a Gárdony és Agárd közötti vasúti átjárók környékén tavaly három halálos gázolás is történt. Egy hozzászóló megjegyzi: "A fehér mész fertőtlenítés most is ott látható." Egy másik bejegyzés tanúsága szerint pár hete egy idős nő szatyrokkal lépett a sínekre az Aldi mögötti részen, életveszélyes manőverét csak a szerencsének köszönhetően élte túl.
Ezért a MÁV és a Magyar Közút úgy döntött, hogy figyelemfelkeltő felfestésekkel hívja fel a figyelmet arra, hogy a vasúti sínek átlépése nem játék! A vasúti közlekedés szabályainak megszegése és a figyelmetlenség sajnos újabb tragédiákhoz vezethet. A legutóbbi gázolás ismét rávilágított arra, hogy már egyetlen ilyen esemény is túl sok – különösen, ha elkerülhető lenne.