Izrael olyan tervet dolgoz ki, amely lehetőséget biztosít a gázai palesztínok önkéntes távozására.
![](/images/content/8535254318/d57f9343adcd8a579842b1acd0e5fd56.jpg)
"A gázai lakosság számára biztosítani szükséges a szabad kilépés és migráció jogát, ahogyan ezt világszerte elismerik" - olvasható a közleményben. "A javasolt intézkedések között szerepelni fognak a különleges feltételek a szárazföldi, tengeri és légi határokon történő kilépésre" - tette hozzá a nyilatkozat.
Kac bejelentette, hogy utasította az IDF-et egy olyan terv kidolgozására, amely lehetőséget biztosít Gáza minden érdeklődő lakójának, hogy elhagyja a területet, és bármely, őt befogadó helyre eljuthasson a világban.
"Az Izrael ellen a gázai tevékenysége miatt hamis vádakat és összeesküvéseket megfogalmazó országoknak, Spanyolországnak, Írországnak, Norvégiának és másoknak kötelező minden gázai lakost beengedni területére - és ha ezt megtagadják, akkor képmutatásuk lelepleződik"- tette hozzá Jiszráel Kac.
"Vannak olyan országok, köztük Kanada, melyeknek a múltban szabályozott bevándorlási programjuk volt, és meg kell engedni számukra, hogy befogadják Gáza lakosait, ahogy az a világon mindenütt szokás" - hangsúlyozta a védelmi miniszter. Kac üdvözölte Donald Trump amerikai elnök tervét, amely szerinte "széleskörű lehetőségeket teremthet a Gázát elhagyni kívánó lakosság távozására, és lehetővé teszi a demilitarizált és fenyegetésektől mentes Gázai övezet újjáépítési terveinek előrehaladását a Hamász utáni korszakban".
José Manuel Albares, Spanyolország külügyminisztere, nem sokkal később határozottan elutasította azt az elképzelést, hogy hazája vállalja a kitelepített palesztinok befogadását.
"A gázai nép otthona Gáza, és ennek a területnek a jövőbeli palesztin állam szerves részévé kell válnia" - hangsúlyozta a spanyol külügyminiszter az RNE rádióinterjújában.