A Bakony csodálatos vidékein hatalmas kucsmagombákra bukkanhatunk, amelyek lenyűgöző méreteikkel és különleges megjelenésükkel hívják fel magukra a figyelmet. Ezek a gombák nemcsak a természet szépségét tükrözik, hanem a magyar erdők gazdag ökoszisztémájá


A Vadgomba - Kisalföld és Bakony csoport tagjai nemrégiben Zirc festői környezetében merültek el a gombaszedés örömeiben, ahol a gombatúra még a tapasztalt vezető, Győri Krisztina gombaszakellenőr számára is tartogatott meglepetéseket. Az idei év különösen kedvezett a gombák növekedésének, hiszen a bakonyi kisváros határában tavasz közepére hatalmas kucsmagombák bukkantak fel. A csoport tagjai több méretes fattyú kucsmagombát is sikeresen gyűjtöttek, amelyekkel gazdagabbá tehették az otthoni konyhájukat.

Szakértőnk ajánlása szerint a májusi pereszke miatt érdemes mostanában a Bakony irányába venni az irányt, hiszen az utóbbi hetek csapadékos időjárása kedvezett ennek a gombafajtának, és gyönyörűen megnőttek. Ezt a gombát sokan szentgyörgygombának is nevezik. A sárga gévagomba, bár a Bakonyban ritkábban fordul elő, egy-egy fáról akár egy-két kilónyi is szedhető. Leggyakrabban fűzfákon és vadcseresznyéken bukkannak fel - számolt be róla a Veol.hu.

A kucsmagombák a május elejére megérkezett meleg időt nem szeretik, viszont a gombaszezon sztárjainak számító, az igazán kedvelt fajokhoz tartozó gombákat az elkövetkezőkben találhatjuk meg jó eséllyel a Magas-Bakonyban. A galambgombákat, a tinórukat, egy kicsit később majd a vargányákat is. Addig járhatunk esőtáncot, mert ha érkezik még csapadék, akkor sok óriási vargányát szedhetünk, akárcsak tavaly.

Related posts