Ferenc pápa nagypénteki üzenetében hangsúlyozta, hogy az egoizmus terhe sokkal nehezebb, mint a kereszt, amelyet a hit és a szeretet szimbólumaként hordozunk. A pápa szavai arra figyelmeztetnek, hogy a személyes érdekek és önzőség gyakran felülírják a köz


- írta a pápa. Kiemelte: az élet bukások és újrakezdések sorozata, hiszen az ember nem hibátlanul működő gép, hanem egyedi teremtmény.

"A bukás pillanatában különböző reakciókat láthatunk: van, aki szégyenkezik, mások viszont a tévedhetetlenség látszatát keltik, míg akad olyan is, aki elrejti a saját kudarcait, és nem hajlandó megbocsátani mások hibáit." - hangsúlyozta az egyházfő.

A gazdasági modell, amelyben "kilencvenkilenc több mint egy", embertelennek nyilvánította, mert egy olyan világot tükröz, ahol a számítások és algoritmusok dominálnak. Ebben a rendszerben a hideg logika és a könyörtelen érdekek irányítják a folyamatokat, és az embereket csupán statisztikai adatokként kezelik. Ahogy fogalmazott: "Isten gazdasága nem gyilkol, nem szelektál senkit." Ez a megközelítés arra figyelmeztet, hogy az emberi értékek és méltóság elvesznek a számok mögött.

Az emberek megállás nélkül élnek, üresjáratban körbe-körbe haladnak, és ez az automatizmus elpusztítja a teremtett világot, és kiöli a testvériséget. A pápa hangoztatta, lehet egész nap dolgozni, de Isten nélkül az ember értelmét veszti, nem képes meglátni azokat, akikkel útja során találkozik, nem képes meghatódni, akármilyen hírt is hall a világból.

Related posts