Ez lehet az AI végzete: amikor a gép már nem az ember irányítása alatt áll, hanem éppen ellenkezőleg, elérkezik az idő, hogy megszabaduljunk tőle.


Az AI használata néha unalmassá válhat - Weiler Péter annyira belemerült a promptolásba, hogy végül elege lett belőle, és ezért döntött úgy, hogy visszatér az ecsethez, elhagyva a képgeneráló programok világát.

Ha kitartóan formáljuk a kérdéseinket, képesek leszünk arra, hogy a gép megvalósítsa mindazt, ami a gondolatainkban él, de vajon meddig jelenthet ez valódi megoldást egy igazi művész számára? Kocsis Katica „WEILER” című munkájában Weiler Péter életútját tárja elénk, miközben részletesen bemutatja a művész AI-ig vezető fejlődését és színes portfólióját.

"Szerintem az egész addig tartható, amíg az ember befolyásolja a gépet. Én, mint művész döntöm el, hogy mit csináljon az AI, nem pedig fordítva. Gyakorlatilag egy kezdeményező fél vagyok, a kreatív döntések még az enyémek, de szabad utat engedek annak is, hogy a gép is ötleteljen és inspiráljon. Addig gyúrom, promptolom a rendszert, amíg azt nem látom, ami a fejemben volt" - vélekedik maga a művész a mesterséges intelligenciáról.

Related posts