Megakadt az önvezető autók forradalmi fejlődése, holott a balesetek 90%-a emberi mulasztásokra vezethető vissza.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azok közé, akik nem csupán szemlélődnek, hanem aktívan részt vesznek az események formálásában!
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!
A közlekedési balesetek túlnyomó többsége, tízből kilenc eset, emberi hibákra vezethető vissza. Lassú reakcióidőnk, figyelmünk szétszórtsága, vagy hirtelen, meggondolatlan döntéseink komoly következményekkel járhatnak. Ezzel szemben a számítógépek nem ismerik a fáradtságot, nem vonják el figyelmüket a telefonok, és reakcióik gyorsabbak és precízebbek, mint a miénk. Az autonóm járművek tehát nemcsak a közlekedés biztonságát növelhetik, hanem más előnyöket is kínálnak: képesek lerövidíteni az utazási időt és csökkenteni az üzemanyag-fogyasztást, ami végső soron a környezeti terhelés csökkentéséhez is hozzájárul.
Ahhoz, hogy valódi forradalmat teremtsünk a közlekedésben, csupán egyes önvezető autók jelenléte nem elegendő. Az igazi áttörést az hozhatja el, ha ezek a járművek folyamatosan kommunikálnak egymással, együttműködve gondolkodnak és cselekednek. Ennek köszönhetően a hibás emberi döntések helyett megbízható információkon alapuló, gyors és összehangolt reakciók valósulhatnak meg az utakon.
Az önvezető autók kommunikációs folyamata rendkívül összetett és interaktív: a járművek szenzorhálón keresztül, mint például radarok és kamerák, érzékelik a körülöttük lévő világot, míg folyamatosan információt is megosztanak a közlekedési helyzetről, így a többi autóval is kapcsolatban állnak. A közlekedési információk terjedése pedig két alapvető módon történhet: központosított rendszer keretein belül, ahol minden jármű egy közös adatbázisból merít, illetve elosztott formában, amikor a járművek közvetlenül egymással, "szomszédos" autókkal osztják meg a tapasztalataikat és információikat. Ez a folyamat lehetővé teszi a hatékonyabb és biztonságosabb közlekedést, hiszen a járművek közötti kommunikáció folyamatosan frissíti a helyzeti tudatosságukat.
Képzeljünk el például egy olyan helyzetet, amikor az előttünk haladó jármű hirtelen fékez, a miénk pedig erre azonnal reagál. Ha a közelben lévő összes autó megkapná ezt az információt, egyszerre lassíthatnának le, ezzel pedig megelőzhetnék nem csak a balesetek, hanem a dugók kialakulását is, csökkentve ezzel az autók felesleges üzemanyag- vagy energiafelhasználását. Az ilyen és ehhez hasonló forgalmi helyzetek megoldásával az autonóm járművek teljesen átformálhatják a közlekedést - rengeteg hétköznapi bosszúságtól megkímélve a résztvevőket.