A BBTE nyári felvételi időszakában a pszichológia és a közgazdaságtan területei állnak az érdeklődés középpontjában, vezetve a népszerűségi rangsort.

Az első ülésszak során a Babeş-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) által kínált alap- és mesteri programokra több mint 18 000 jelentkező adta be felvételi dossziéját a 2025-2026-os tanévhez.
A nyári felvételi időszak alatt a Pszichológia és Neveléstudományok Kar kiemelkedett a népszerűségével, hiszen majdnem 3500 jelentkezést regisztráltak. Ezt a karriert követi a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar, amelyhez 2050 diák döntött úgy, hogy itt folytatja tanulmányait.
A Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Karra közel 1200 fiatal adta be jelentkezését, míg a Jogtudományi Karra 980 diák iratkozott be. Ezt követi a Matematika és Informatika Kar 878 jelentkezővel, a Bölcsészettudományi Kar 851 új hallgatóval, valamint a Történelem és Filozófia Kar, ahová 845 fiatal jelentkezett. Az egyetem közleménye szerint ezek a számok az idei felvételi folyamat iránti élénk érdeklődést tükrözik.
Az egyetem magiszteri programjai közül a legnagyobb népszerűségnek a Pszichológia és Neveléstudományok Kar, a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar, valamint a Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar képzései örvendnek.
A Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) a 2025-2026-os tanévre több mint 5 500 tandíjmentes helyet kínál az alapképzésre jelentkezők számára. Ezen felül több mint 10 000 tandíjköteles hely is rendelkezésre áll az érdeklődők számára. A távoktatásra és a csökkentett látogatású képzésre 3 000 helyet biztosítanak. A tandíjmentes helyek közül 35 helyet a roma nemzetiségű jelentkezők, 169 helyet a vidéki középiskolák végzősei számára rezerváltak. Továbbá, 25 helyet kínálnak a szociális ellátórendszerből érkezőknek és 25 helyet a fogyatékkal élő személyeknek, míg 198 helyet a határon túli román nemzetiségű érdeklődők számára tartanak fenn.
Az egyetem mesteri képzései során összesen 3 633 tandíjmentes és közel 7 000 tandíjköteles hely áll a jelentkezők rendelkezésére. A tandíjmentes helyek közül 224-et a kiemelt területek számára, 50-et a didaktikai mesteri programokhoz, 10-et a roma nemzetiségű pályázóknak, 25-öt a szociális ellátórendszerből érkező jelentkezőknek, valamint 25-öt a fogyatékkal élőknek biztosítanak. Ezen kívül, a határon túli román nemzetiségű személyek számára 133 helyet tartanak fenn a jelentkezésre.
Az alapképzés és a mesterképzési programok során a BBTE román nyelven oktatott szakjain 25 államilag támogatott helyet biztosít azoknak a jelentkezőknek, akik valamely nemzeti kisebbség tagjai, és akik számára az adott területen nem elérhető a kisebbségi nyelvű oktatás.
A jelentkezők alapképzésen 267 program (nappali, illetve csökkentett látogatású képzés), valamint 241 mesteri program (nappali, illetve csökkentett látogatású képzés) közül választhatnak.
A második felvételi ülésszakra 2025. szeptember 5. és 15. között kerül sor. A felvételi naptár tartalmazza a jelentkezési időszakot, a felvételi vizsgákat, az eredmények kifüggesztését, a fellebbezések benyújtását, a helyek megerősítését, a fennmaradó helyek újraelosztási időszakát; ezt a BBTE-n belül az egyes karok határozták meg.