Az NGM álláspontja szerint a belvárosi paloták privatizációja nem csupán a vagyon kimerítése, hanem sokkal inkább a takarékosságra és a fenntarthatóságra összpontosít.

Visszautasítja a a belvárosi paloták privatizációjával kapcsolatos "hangulatkeltő, politikai célokat szolgáló hamis híreszteléseket" a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) - csütörtöki közleményük szerint az állami ingatlanok értékesítésére a hivatalok, minisztériumok olcsóbb fenntartású irodakomplexumokba költözése miatt kerül sor, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV Zrt.) pedig az ingatlanok kezelését és értékesítését minden esetben kizárólag a jogszabályoknak megfelelően, felelős gazdálkodás és szigorú szakmai mérlegelés alapján végzi.
A valótlan pletykákkal ellentétben az ingatlanértékesítések nem a vagyon pazarlását célozzák, hanem éppen ellenkezőleg: elősegítik az állami működés hatékonyságának javítását és a működési költségek csökkentését. Mindezt a nyilvánosság és a jogi keretek maximális tiszteletben tartása mellett valósítják meg.
- közölte az NGM, kiemelve, hogy minden értékesítés átlátható módon zajlik, és a legmagasabb ajánlattevő válik az ingatlan új tulajdonosává. Tájékoztatásuk alapján eddig 9 ingatlant tettek közzé az MNV prospektusában, ezek közül jelenleg 1 esetében zajlik a licitálás folyamata.
A szakértők szerint az értékesítésre szánt ingatlanok olyan épületek, amelyek már elavultak szerkezetileg és gépészetileg, így fenntartásuk rendkívül költséges. A felújításuk ráadásul aránytalanul magas kiadásokkal járna az állam számára. E helyett az érintett kormányzati szervek olyan energiahatékony épületekbe tervezik a költözést, amelyek alacsonyabb fenntartási költségekkel bírnak, és megfelelnek a speciális állami követelményeknek a technikai és biztonsági felszereltség terén.
Az MNV prospektusának alapján a kormány különböző ingatlanokat kíván értékesíteni, többek között a következőket:
A Belügyminisztérium vezetése nemsokára a budai Vár festői környezetében újjáépített épületbe költözik, mely eredetileg a Pénzügyminisztérium számára készült. A felújítási munkálatokra körülbelül 70 milliárd forintot fordítottak. Időközben a Pénzügyminisztérium beolvadt a Nemzetgazdasági Minisztériumba, amely szintén új otthonra lel a Dürer Park irodaház-komplexumban. Az új épületet tavaly tavasszal a kormány 120 milliárd forintért vásárolta meg egy olyan projektcégtől, amelyet Tiborcz Istvánhoz köthető magántőkealap, valamint Garancsi István és Scheer Sándor érdekeltségei alkotnak, nevezetesen a Market Építő Zrt.
A Válasz Online által közzétett információk szerint a prospektusban említett ingatlanok egy része a BDPST-n vagy magántőkealapokon keresztül a miniszterelnök veje, Tiborcz István birtokába kerülhet, aki már jelenleg is jelentős szállodai érdekeltségekkel rendelkezik a belvárosban. Ezzel szemben a BDPST Group szerdán határozottan cáfolta ezeket a híreszteléseket, míg Gulyás Gergely a kormányinfón "rendkívül olcsó hangulatkeltésnek" minősítette a felvetést. A Miniszterelnökséget irányító miniszter hangsúlyozta, hogy ha az állam nyílt licitet hirdet, amelyre bárki tehet ajánlatot, akkor értelmetlen Tiborcz Istvánra vonatkozóan kérdéseket feltenni, mivel "az fog győzni, aki a legmagasabb ajánlatot teszi" - tette hozzá. A belvárosi paloták privatizációs folyamatáról bővebben itt olvashat.