Az első becsengetés pillanata gyorsan közeledik, így akadnak, akik már júliusban nekilátnak a készülődésnek, míg mások inkább augusztusig halogatják a dolgot.


A tanszerek beszerzését mindenki másként csinálja, van olyan szülő, aki gyorsan és praktikusan megoldja webáruházból, de olyan is, aki a shoppingolásra esküszik.

Varga-Kiss Klaudia bü proud édesanya, aki két gyermekével osztja meg mindennapjait. Fia most lép a nyolcadik osztályba, míg lánya már az egyetemre való felkészülés izgalmait éli. A lánya esetében a tanszerek beszerzése már nem jelent kihívást, ugyanis ő már magabiztosan intézi a vásárlásokat egyedül.

A kisfiam számára szoktam beszerezni a tanszereket, és az utóbbi időben rászoktam, hogy online vásároljak. Itt körülbelül ötven százalékkal olcsóbban juthatok hozzá a szükséges dolgokhoz, mint a hagyományos boltokban. Igaz, hogy a minőség néha nem mindig tökéletes, de a füzetek, tollak, ceruzák, mappák és radírok esetében ez nem annyira fontos számomra. Ismerek olyan ismerőst is, aki a tisztasági csomagját is webáruházból rendelte meg.

- mondja el kérdésünkre az édesanya, majd hozzáteszi, hogy azokat a tanszereket és eszközöket, amelyek megmaradnak és jó állapotúak, eladományozzák.

Izgatottan várják a tanszerek válogatott listáját.

M. István kisfia izgatottan várja, hogy szeptemberben a Könyves Kálmán Általános Iskola második osztályába léphessen. Az apuka pedig türelmetlenül számolja a napokat, hogy megérkezzen az osztályfőnök által küldött lista, amely tartalmazza a szükséges tanszereket, hogy mindent időben be tudjanak szerezni.

- Nálunk a tanszervásárlás apránként történik, általában augusztus elején indulunk vásárolgatni és több boltban szerezzük be a szükséges holmikat. A minőségibb eszközök beszerzésénél ragaszkodunk egy nagy nevű, nemzetközi üzletlánchoz.

Tavaly elsős volt a fiam, így táskát is kellett venni, ezért összesen úgy ötven-hatvanezer forintot elköltöttünk. Most azért ennél kevesebbre számítok" - mondja el kérdésünkre István.

Egy szórakoztató és emlékezetes téli szüneti élményt is kínálhat!

Kerekes Tamás kislánya is másodikos osztályba lép, de az első év során összegyűjtött néhány tanszert még magával hoz.

Related posts