Az Eger sorsa egy küzdelmes csatározásra készül Dabason, ahol minden egyes pillanat kulcsfontosságú a túlélés szempontjából.


Szombaton izgalmas összecsapásra kerül sor az OBO Arénában, ahol a kiesés elkerüléséért harcoló csapatok mérkőznek meg egymással. A férfi NB I. 23. fordulójában a hazai Dabas gárdája utolsó esélyeik egyikét ragadja meg az Eger ellen, miközben a látogatók nemcsak a tabellán elérhető helyezésük javítására törekednek, hanem az önértékelésüket is szeretnék megerősíteni.

Az előző fordulóban kiharcolt Tatabánya elleni bravúros döntetlen (36-36) rávilágított az egriekben rejlő potenciálra. Embert próbáló hónapokat követően húzott egyet a sisakszíjon az egri legénység, s olyan erényeket csillogtatott a Magyar Kupa-bronzérmessel szemben, amire csak a legnagyobb sportemberek képesek. Ez a mentalitás jelentheti a siker zálogát Dabason is, ahol hasonlóan nehéz helyzetben lévő együttes vár Tóvizi Tamásékra. Nagy feladat előtt az Eger.

Az Eger már túllépett a mélypontján.

- A Tatabánya ellen elért pontszerzés valóban frissítően hatott a lelkünkre, és úgy tűnik, hogy a csapat végre kilépett a mélypontból. Most jönnek az igazán sorsdöntő mérkőzések, ahol elengedhetetlen, hogy a múlt hetihez hasonló elszántsággal lépjünk pályára - osztotta meg gondolatait Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője.

Related posts