Szatmárnémetiben bemutatásra került egy különleges dokumentumfilm, amely az Ausztriában dolgozó ápolók életét és kihívásait állítja a középpontba. A film betekintést nyújt abba a világba, ahol ezek a szakemberek elkötelezetten dolgoznak, hogy segítsenek a
Különleges esemény helyszíne volt szerda délelőtt a szatmári Aushoppingban található Cinema One Laserplex mozi, ugyanis itt került levetítésre az a közel fél órás dokumentumfilm, melyben az alkotó négy olyan család életébe enged betekintést, ahol Romániából érkező, a Vita Bene által kiközvetített ápolók teszik könnyebbé a hétköznapokat.
A Vita Bene közvetítő cég támogatásával készült filmben Ingo Bujnoch, aki édesanyja súlyos betegségének miatt szintén a cég egyik ügyfele, négy osztrák családhoz és az általuk foglalkoztatott gondozókhoz látogat el. A dokumentumfilm betekintést nyújt abba, hogy milyen motivációk álltak a gondozók döntése mögött, amikor Ausztriában vállaltak munkát. Felfedezhetjük a kezdeti kihívásokat, amelyekkel szembesültek, és azt is, hogyan alakult át a külföldi munkavállalás által megnyíló új lehetőségek sora. A legtöbben elsődlegesen az osztrák bérezés vonzereje miatt döntöttek a külföldi élet mellett, de ahogy leküzdötték a kezdeti nehézségeket, rájöttek, hogy a 24 órás betegápolás nem csupán egy munka, hanem igazi hivatás. A motivációjuk már nem csupán a pénzben rejlik, hanem abban az elhivatottságban is, hogy a szenvedő emberek életét a lehetőségekhez mérten könnyebbé és emberhez méltóbbá tegyék.
A dokumentumfilm során betekintést nyerünk azoknak az embereknek az életébe, akik koruk vagy egészségi állapotuk miatt folyamatos gondozásra szorulnak. Az érintettek nyíltan osztják meg tapasztalataikat arról, hogyan élték meg azt a pillanatot, amikor először kellett egy számukra teljesen ismeretlen személyt beengedniük a magánéletükbe. Ezen kívül elmondják, mekkora támogatást nyújt számukra a gondozók szakértelme és empátiája, amely nemcsak fizikai, hanem érzelmi értelemben is óriási segítséget jelent számukra.
A filmvetítés előtt a Vita Bene képviseletében Günther Huber, Princz Mária és Cocian Livia osztották meg a film készítésének körülményeit. Mária és Livia a saját élettörténetüket és a külföldi munkavállalásuk mögött meghúzódó motivációikat mesélték el a közönségnek. A rendezvény különösen izgalmas volt, hiszen a nézők között számos jelenlegi és egykori munkatárs is jelen volt, így a vetítés után kialakult kötetlen beszélgetés remek lehetőséget biztosított arra, hogy mindenki megossza egymással tapasztalatait és élményeit az ausztriai betegápolói munkával kapcsolatban.
A film megvalósítása a Vita Bene cég támogatásával valósult meg, amely már egy évtizede aktívan jelen van az országban. A Vita Bene Románia egyedüli közvetítő cége, amely képzéseket kínál a jelentkezők számára, ráadásul két különböző területen: az ápolói pályára készülők részt vehetnek egy négyhetes német nyelvkurzuson, valamint egy szintén négyhetes felkészítő programon, amely során olyan egészségügyi ismereteket sajátíthatnak el, amelyek nemcsak hasznosak, hanem életmentőek is lehetnek a betegápolás során. A tanfolyamok sikeres elvégzése után a cég garantálja a résztvevők elhelyezkedését, sőt, azok számára, akik már rendelkeznek tapasztalattal, lehetőség nyílik arra, hogy a felkészítő időszakot átugorva azonnal munkába álljanak. A munkába állt gondozók kapcsolata a céggel nem ér véget: a Vita Bene csapata folyamatosan támogatja munkatársaik pályafutását és lehetőséget biztosít a szakmai fejlődésre is.
Amennyiben Önt is érdekli az ausztriai betegápolás, keresse a Vita Bene csapatát bizalommal a cég szatmári székhelyén, a Vasile Lucaciu 3. szám alatt, vagy tárcsázza a 0752 283 842-es telefonszámot. Ha pedig a kisfilmet is szívesen megtekintené, akkor alább megteheti ez.