A meggyilkolt japán nő korábban már figyelmeztette a nagykövetséget, hogy fenyegetettség alatt áll, ám a válasz, amit kapott, sajnos nem nyújtott számára elegendő védelmet.


Az információk szerint, a Budapesten meggyilkolt japán nő korábban elment a nagykövetségre, ahol segítséget kért.

A Japan Today nyomán írta meg a hvg.hu, hogy a Budapesten meggyilkolt japán nő jelezte korábban a japán nagykövetségnek, hogy családon belüli erőszak áldozata. Elment a követségre, és segítséget kért abban, hogy ő és a gyermekei elutazhassanak Japánba, miután a férje elvitte az útleveleiket.

A cikk szerint 2023-ban a nő, miután elvált férjétől, képtelen volt visszatérni Japánba gyermekeivel, mivel volt férje elvitte az útleveleiket. A Japan Today-nek nyilatkozva, a nő ügyvédje és barátai elmondták, hogy tavaly nyáron a nagykövetségtől kértek segítséget, ahol a nő jelezte, hogy családon belüli erőszak áldozata lett. Ennek kapcsán különböző dokumentumok beszerzésére volt szüksége, hogy hazatérhessen gyermekeivel. A cikkben szereplő információk szerint a nagykövetség azt tanácsolta neki, hogy a volt férjével tárgyaljon a helyzetről, de egy barátja megjegyezte, hogy a nő túlságosan félt az ír férfitől ahhoz, hogy ezt megtegye. A nagykövetség nem kívánt nyilatkozni arról, hogy a nő valóban felkereste-e őket.

A Japan Today értesülései alapján tavaly egy 43 éves nő kétszer is felkereste a magyar rendőrséget, hogy bejelentse számítógépének eltulajdonítását, valamint volt férjének fenyegetéseit. Sajnos azonban nem kapott megfelelő segítséget. Bár megpróbált feljelentést tenni, azt elutasították. Ősszel a férfi a következő üzenetet küldte neki: "Fájdalmas, lassú halált fogsz halni." Tragikus módon később a nő életét vesztette. Az ügy kapcsán három rendőrtiszt ellen indult fegyelmi eljárás.

Hetekkel korábban számolt be arról először a rendőrség, hogy január 29-én egy V. kerületi, Stollár Béla utcai társasház 3. emeleti lakásában egy középkorú nő összeégett holttestét találták meg a tűzoltók. Először arról számolt be a hatóság, hogy a nő nagy valószínűséggel dohányzott, és ez okozhatta a tüzet. Ám a Patent Egyesület követelte az ügy alaposabb kivizsgálását, mivel azt mondták, hogy az elhunyt nő már évek óta félelemben élt, mivel bántalmazta a volt férje. Emellett a barátok is megszólaltak, akik azt állították, hogy a japán nő nem dohányzott.

Eleinte a rendőrség nem kezelte bűncselekményként a japán nő halálát, később az ír állampolgárságú férjét nevezték meg gyanúsítottként. A kamarafelvételek alapján, miután január 29-én reggel magával vitte egyik gyerekét, később visszatért a nő lakásába álruhába, ahol több mint egy órát töltött el.

A férfi az első kihallgatás után szabadon távozhatott, de később Budapesten őrizetbe vették. A Főváros Főügyészsége már bejelentette, hogy előre megfontolt szándékkal elkövetett emberöléssel gyanúsítják, ezért kérvényezték a letartóztatását. Az ügy körüli rendőrségi kommunikációt az utóbbi napokban számos kritika érte, és a közösségi médiában megjelenő hozzászólásokra gúnyos válaszokat adtak.

A Patent Egyesület jelezte, hogy az áldozat még 2023-ban fordult hozzájuk, és segítséget kért, mivel rettegett a korábban hosszú ideig bántalmazó volt férjétől. Szeretett volna visszatérni Japánba a gyermekeivel, ehhez azonban a volt férje nem járult hozzá. A nő feljelentést tett, azonban a rendőrség nem lépett az ügyben. A Patent Egyesület szombaton tüntetett az ügy miatt, illetve azért, ahogyan a rendőrök kezelik a nők elleni erőszakot.

Related posts